תכנית הלימודים במדע וטכנולוגיה

תכניות הלימודים במדע וטכנולוגיה לבית הספר היסודי

 

תכנית הלימודים המותאמת ומעודכנת במדע וטכנולוגיה לבית הספר היסודי

תכנית הלימודים המעודכנת עברה בשנה האחרונה התאמה למדיניות של משרד החינוך בנושא למידה משמעותית מתוך רצון לעודד למידה פעילה וחווייתית, עבודת צוות, חשיבה מעמיקה ותהליכי חקר ופתרון בעיות במטרה להכשיר את הלומד להתמודדות עם אתגרי המאה ה-21.

שנה"ל תשע"ט, 2018

אל תכנית הלימודים המעודכנת באתר משרד החינוך

 

להסבר על הארגון מחדש של תכנית הלימודים ניתן להוריד את המצגת הבאה:

להורדת הקובץ

 

תכנית הלימודים במדע וטכנולוגיה לחינוך המיוחד

תכנית זו כוללת הנחיות וכיוונים להתאמות ולתמיכות הנדרשות לתלמידים עם צרכים מיוחדים. כמו בתכנית הרגילה, תכנית לימודים זו חושפת את התלמידים לתוכני לימוד ממגוון תחומי המדע והטכנולוגיה: מדעי החיים, מדעי החומר, הטכנולוגיה, מדעי כדור הארץ, הסביבה והיקום. בין כל התחומים הללו מתקיימים יחסי גומלין טבעיים ועליהם נוסף ההקשר החברתי והתרבותי המתבקש בכל מקרה. התכנית מדגישה את האופי הבין- תחומי של המדעים ושל לימודי המדעים, וכן את הרלוונטיות שלהם לחיי היום-יום במישור האישי, במישור החברתי, במישור הסביבתי ובמישור הלאומי. בדרך זו יש שילוב וחיזוק הדדי בין היעד המוגדר של לימודי המדע והטכנולוגיה ובין הכנת הלומדים לנהל את חייהם כאזרחים בעלי ידע, מיומנויות וכישורים המסייעים להם להתמודד עם מציאות המשתנה בקצב מהיר.

שנה"ל תשע"א, 2011

אל תכנית הלימודים לחינוך המיוחד באתר משרד החינוך  

 

תכנית הלימודים במדעים למגזר החרדי

התכנית מותאמת לכיתות א-ח.

שנה"ל תשע"ז, 2016

אל תכנית הלימודים למגזר החרדי באתר משרד החינוך

 

 תיק תכנית לימודים לעובדי הוראה 

התיק אמור לספק למורה תמונה כללית על המקצועות בשכבות הגיל אותן הוא מלמד ולאפשר לו להיכנס לתכנית הלימודים, חומרי הוראה ותכניות מיוחדות והשתלמויות. ההתחלה היא עם גיל היסודי והתכנון הוא לעבור בהמשך לעל יסודי. עד אז, יעבדו על העברת תכניות הלימודים לפורמט דיגיטלי (ולא PDF)

שנה"ל תשע"ח, 2017

אל תיק תכנית הלימודים הדיגיטלי באתר משרד החינוך
התחבר

×